
Producent
Kontynet
Cena
-
od
do
W tej kategorii znajdziesz ptaszniki. W ofercie posiadamy zarówno młode pająki o nierozpoznanej płci jak i podrośnięte samiczki oraz samce. A jeżeli nie masz pomysłu jaki gatunek wybrać, warto skorzystać z opcji paczki niespodzianki.

85,00 zł
Cena regularna:
220,00 zł

8,00 zł
Cena regularna:
60,00 zł

8,00 zł
Cena regularna:
12,00 zł

8,00 zł
Cena regularna:
14,00 zł

35,00 zł

8,00 zł
Cena regularna:
25,00 zł
Hodowla ptasznika w domu.
Hodowla ptaszników w ostatnich latach stała się niezwykle popularna. Wszystko to za sprawą niewielkich wymagań tych stworzeń, dużej dostępności pięknych gatunków oraz (w większości przypadków) niskiej cenie pająków. Dodatkowym atutem jest niewielka przestrzeń którą potrzebujemy na terrarium z ptasznikiem.
Wymagania ptaszników
W większości przypadków ptaszniki wymagają jedynie dostępu do wody oraz pożywienia. Jeżeli temperatura w domu utrzymuje się cały czas na minimalnym poziomie 20°C to nie będzie potrzebne ogrzewanie.
Oświetlenie również nie jest wymagane, gdyż ptaszniki są niemal ślepe. Jeżeli jednak chcemy aby nasze terrarium prezentowało się jak najlepiej, warto rozważyć zakup delikatnego oświetlenia led.
Urządzenie terrarium dla ptasznika
Najważniejszym w terrarium ptasznika jest podłoże. Należy umieścić go, w zależności od gatunku, od kilku do kilkudziesięciu centymetrów. Największej warstwy podłoża wymagają ptaszniki podziemne, czyli takie które większość swojego życia spędzają w wykopanych norach.
W terrarium dobrze umieścić coś co posłuży za kryjówkę. Często wybieraną opcją są tuby oraz płaty kory dębu korkowego. Ale również doskonale sprawdzą się gotowe kryjówki, korzenie lub łupiny kokosa. Każdą kryjówkę pająk dostosuje do swoich potrzeb, dlatego nie musimy martwić się o jej umiejscowienie.
Terrarium dla ptasznika
Wybierając zbiornik dla ptasznika mamy do wyboru szklane terrarium lub plastikowy pojemnik. Jedno i drugie rozwiązanie posiada swoje wady i zalety.
Terrarium cechuje estetyczny wygląd i idealna przejrzystość. Z drugiej strony terrarium kosztuje dość sporo, jest ciężkie i łatwo o uszkodzenie.
Pojemnik plastikowy daje nam możliwość piętrowania. Do tego ten typ zbiornika jest dostępny w wielu rozmiarach i jest atrakcyjny cenowo. Niestety najczęściej ścianki nie są w 100% przezroczyste.
Należy pamiętać aby przy wyborze zbiornika kierować się zasadą aby nie przesadzić z wielkością pojemnika. W zbyt dużym terrarium obserwacja i karmienie pająka może być utrudnione. Dodatkowo umieszczenie pająka w początkowych stadiach rozwoju w terrarium może skończyć się ucieczką ponieważ terraria posiadają spore otwory wentylacyjne oraz szpary pomiędzy szybami.
W przypadku najchętniej wybieranych pająków w stadiach L1-L4 najlepsze będą tak zwane kliszówki oraz niewielkie pojemniki około 5x5cm w podstawie. Następnie zapewniamy większe zbiorniki wraz ze wzrostem pająka.
Karmienie ptasznika
Pająki karmimy różnego rodzaju owadami takimi jak karaczany, świerszcze mączniki lub drewnojady. Należy pamiętać aby wielkość pokarmu przynajmniej nieco mniejsza niż sam pająk.
Ptaszników nie należy karmić bezpośrednio przed wylinką oraz po wylince. Niezjedzoną karmówkę najlepiej wyciągnąć na drugi dzień, gdyż pozostawiona może spowodować nawet śmierć pająka jeżeli ten akurat przejdzie wylinkę.
Podsumowanie
Ptaszniki są niezwykle ciekawymi w obserwacji zwierzętami. Ich różnorodne ubarwienie sprawi, że każdy znajdzie gatunek który przypadnie do gustu. Dodając do tego niewielkie wymagania, niski koszt utrzymania i zakupu, otrzymujemy doskonałego pupila który będzie cieszył przez długi czas.

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
